fbpx
0%

REBRANDING DLA MEDIATEQA AGENCJA MARKETINGOWA


KLIENT:


CELE:


Odświeżenie identyfikacji wizualnej

Podkreślenie dziesięciu lat działalności firmy

Stworzenie sygnetu nawiązującego do starego logo

WYZWANIE:


Efekt WOW

Utworzenie z dobrej identikacji jeszcze lepszej identyfikacji wizualnej

Krótki termin realizacji

Agencja marketingowa MediateQa w momencie podjęcia decyzji o odświeżeniu wizerunku obchodziła swoje dziesiąte urodziny. Rebranding zakładał stworzenie zupełnie nowego, minimalistycznego sygnetu, ujednolicenie aspektów wizualnych – kolorystycznych, kompozycyjnych i typograficznych – w ramach nowego brandbooka, oraz stworzenie dopasowanej do nowego wizerunku, a także aktualnych standardów i trendów strony internetowej.

JAK TO ZROBILIŚMY?


1) Logotyp oparty na kształcie i przeznaczeniu produktu.

 Agencja marketingowa MediateQa to przede wszystkim wysokiej jakości wysokiej jakości  „spece od pióra”, którzy w zakresie wewnętrznej komunikacji firm (firmowe czasopisma, newslettery itp.) nie mają sobie równych. Praca nad komunikacją pracowników opiera się przede wszystkim na transparentności i przejrzystości przekazu. Biorąc pod uwagę charakter oraz główny obszar działalności tej wesołej kompanii szybko stwierdziliśmy, że sposobem na udany rebranding  jest stworzenie prostych, ale atrakcyjnych układach typograficznych – równie czytelnych co tworzone przez nich publikacje.  Biorąc „na warsztat” logo i identyfikację graficzną firmy, wiedzieliśmy, że nie mogliśmy tworzyć czegoś niezgodnego z jej dotychczasowym duchem. W tym celu skupiliśmy się na lifcie fontu w logotypie (ten sam font użyty został na całej stronie) oraz dodaniu do niego sygnetu, który składając się z najważniejszych liter nazwy – M oraz Q – precyzyjnie oddaje misję marki. Matematycznie „wykreślony” sygnet pozwala podkreślić skrupulatność i transparentność działania.

Proces:

Kontur koła o grubości 0.1 średnicy
Linie pod kątem 45 stopni tworzące z zachowań grubości tworzące litery M oraz Q
Gotowe!

Prostota, minimalizm i kreatywne podejście do użycia technicznych, matematycznych rozwiązań sprawiło, że na podstawie procesu projektowego w prosty sposób utworzyliśmy animację logotypu do wykorzystania w materiałach video oraz prezentacjach multimedialnych. 

2) Akcydensy w duchu marki.

MediateQa to agencja marketingowa działająca od dawna, której marka jest rozpoznawalna. W całości działań postanowiliśmy zachować główne wizualne wyróżniki – nowoczesny wygląd oraz głęboki fioletowy kolor. Według psychologii kolorów fiolet pobudza w mózgu część odpowiadającą za rozwiązywanie problemów, kreatywność i wyobraźnię. To cechy które agencja marketingowa musi posiadać, by tworzyć ukazujące się w równych odstępach wydawnictwa, ułatwiające komunikacje zarówno na linii firma-pracownik jak i marka-klient. 

Kolor ten jest dominujący w całej identyfikacji. 

3. Odświeżenie wizerunku w sieci poprzez nowy efektowny, responsywny landing page.

MediateQę i Indivisual łączy duży sentyment do druku, jednak najważniejszym punktem rebrandingu było stworzenie medium internetowego – atrakcyjnego, responsywnego landing page’a. Był to również element w którym kształtowaliśmy wizerunek marki od początku. Poprzednia strona, pamiętająca początku MediateQi nie była atrakcyjna zarówno pod względem technologicznym jak i wizualnym. Brak responsywności i duże odstępstwa od przyjętego key visuala sprawiły, że ten element projektowany był od podstaw. Kwestie wizualne były jednak tylko częścią zmian, ponieważ przechodząc na system WordPress strona MediateQi otrzymała:

Responsywny układ pozwalający na zapoznanie się z treścią strony w wygodny sposób na każdym urządzeniu. 

Blog firmowy na którym agencja zajmująca się komunikacją i content marketingiem nareszcie mogła się podzielić swoim dziesięcioletnim doświadczeniem w prosty sposób. 

Portfolio publikacji umożliwiające klientom zapoznania się z bogatym portfolio publikacji drukowanych MediateQi

Newsletter i formularz kontaktowy ułatwiający komunikację z nowymi klientami.

Więcej materiałów dotyczących naszej współpracy z MEDIATEQĄ:


Play Cover Track Title
Track Authors